Samsung Galaxy Note II dostępny w październiku?

Samsung Galaxy Note, który odniósł na rynku fenomenalny sukces, sprzedając się na całym świecie w liczbie 7 milionów egzemplarzy, być może już niebawem doczeka się swojego następcy.

Kolejna wersja połączenia tabletu ze smartfonem według serwisu UbuntuLife będzie miała swoją premierę już w październiku 2012 roku – niespełna rok po premierze pierwszego Note’a.
Według przecieków urządzenie będzie posiadać wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,5” o rozdzielczości 1680×1050 pikseli. Typ matrycy to niesławny PenTile, który zostanie użyty w tym modelu ze względu na mniejsze zużycie energii niż w wypadku matrycy RGB wyświetlaczy Super AMOLED Plus. Dlaczego Samsung nie pokusi się o Full HD? Z prostego powodu – ludzkie oko nie rozróżnia pojedynczych pikseli, gdy ich gęstość wynosi ponad 300 ppi, dlatego też stosowanie wyższej rozdzielczości nie ma sensu.  Nowy Note będzie posiadać dwurdzeniowy procesor Exynos 5250 (Cortex A15), aż 1,5 GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Obsługa 4G LTE będzie standardem w międzynarodowej wersji tego modelu.

Samsung Galaxy Note II, jak widać wygląda bardzo podobnie do Galaxy S III, co nie powinno dziwić, gdyż podobnie było w przypadku pierwszej wersji Note’a inspirowanej wyglądem żywcem wziętym z Galaxy S II. Można więc podejrzewać, iż telefon zostanie zaopatrzony również w funkcje znane z S III, takie jak S Voice, S Beam, SmartStay i inne.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.