5 komentarzy

 1. Propagandhi
  Propagandhi 3 czerwca 2012 at 00:22 |

  Recenzja ciekawa. Widać, że lekcja odrobiona, bo nie tylko syntetyczne benchmarki się pojawiły. Szczególnie nieszablonowy był ten test z zamrażarką. Z takich uwag na szybko to brak jednostek na wykresach i zakres temperatur w jakich można dysk przechowywać (przy 850*C z rozpędu chyba rząd wielkości za duży wpisałeś).

  Co do samych dysków, to na produkt z kontrolerem SandForce nadal bym się nie zdecydował właśnie z racji problemów na różnych konfiguracjach sprzętowych. Zdaje sobie sprawę, że to ciągle dopracowują, ale miałbym poważne obiekcje, czy można bezstresowo trzymać na takim nośniku wrażliwe dane. Na stacjonarnych maszynach niemal równie szybkie i jednak pewniejsze wydają się ciągle talerze połączone w macierzy (a używane 160ki można już za niewielkie pieniądze kupić).

  Natomiast jeśli chodzi o ceny, to widać, że sukcesywnie spadają, choć nie tak szybko jak ceny pamięci flash. Dla przykładu od lutego cena mojego SSD w tym samym sklepie spadła o 8%. Do tego jednak dochodzą mocno rozdmuchane problemy producentów, jak ten z zalaną fabryką WD, które pokazały, że mogą oni windować ceny wg uznania i nie wiadomo tak naprawdę czy ten spadkowy trend się utrzyma.
  Kto ma jednak kupić, to kupi, szczególnie, że komfort pracy z dopracowanym SSD jest w mojej opinii bliski ideału.

  Za recenzje mocne 4+
  Oby tak dalej

  Reply
 2. Damian Kęska
  Damian Kęska 3 czerwca 2012 at 12:39 |

  Jestem po wrażeniem świetna recenzja, w miarę szczegółowa a sam dysk ma całkiem niezłą specyfikację – tylko cena póki co jeszcze odrzuca bo ja bym za sam dysk 1000 zł nie dał : )

  Reply
 3. darek
  darek 8 czerwca 2012 at 21:05 |

  To jakiś bełkot…
  Nawet nie pokazali wnętrza dysku, co jest bardzo istotne. Proszę o uzupełnienie.

  Reply

Leave a Reply

Captcha Captcha Reload