4 komentarze

 1. bond
  bond 2 lipca 2012 at 21:48 |

  Niestety ale bardzo słaby ten test, pełny błędów merytorycznych które aż rażą w oczy. Pierwszy przykład:
  “duże wzmocnienie i dobra głośność” – bzdura, słuchawki, nie będące elementem aktywnym nie mogą posiadać wzmocnienia!!! Wzmocnienie ma wzmacniacz, tranzystor. Tutaj jeśli już mamy stycznosć z takim parametrem jak sprawność!
  “bardzo dobre pokrycie częstotliwościowe” – Co to znaczy? najlepsze zestawy głośnikowe wcale nie mają idealnie płaskiej ch-ki przenoszenia.
  “problematyczna długość kabla” – jaka z kolei byłaby nieproblematyczna 40cm? 10m?

  Źle przygotowana jest również całą procedura testów:
  (…)Przewód ten nie powinien po kilkudziesięciu cyklach zwijania stracić giętkości i sprężystości(…)- takie coś mogłoby mieć miejsce przy sprzęcie kupionym w sklepie “wszystko po 2,5 zł”. Mowa tutaj raczej o kilku tysiącach cykli, lub po prostu roku zwykłego użytkowania.
  (…)Ocena ergonomii dokonywana jest ręcznie, równocześnie sprawdzana jest wytrzymałość – czy słuchawki po kilku-kilkunastu pełnych rozciągnięciach nie przestaną należycie przylegać do uszu(…) – dokładnie to samo co wyżej.

  Brakuje informacji o sposobie przeprowadzenia testu parametrów akustycznych. Domyślam się że przy pomocy tego mikrofonu zarejestrowana została ch-ka przenoszenia? Z jakiej odległości został przeprowadzony test? w jakim pomieszczeniu? Nie ma informacji o jakości użytych nagrań(MP3? Flac? cd audio?). Brak informacji o bardzo ważnym aspekcie przy zakupie słuchawek, mianowicie temperatury podczas głośniejszego słuchania.

  Niestety ale test wymaga jeszcze bardzo wielu poprawek zanim będzie przydatny przy obiektywnej ocenie tych słuchawek… W internecie można znaleźć bardzo wiele takich testów, warto by sie na nich wzorować pisząc następne recenzje np ten: http://www.4clubbers.com.pl/recenzje-sprzetu-djs/634634-recenzja-akg-512-a.html sporo krótszy a o wiele lepiej napisany i zawierający więcej przydatnych informacji.

  Reply
 2. James
  James 24 lipca 2012 at 22:01 |

  czyli mam rozumieć, że przyjąłeś model pomiarowy oparty na otwartej przestrzeni (przyłożyłeś mikrofon 0,5cm od przetwornika) nie ograniczając obszaru odsłuchu jak to ma miejsce przy normalnym noszeniu słuchawek na głowie?

  kilka pytań do wyniku pomiaru różnicowego:
  1. CZy zastanawiałeś się dlaczego największe błędy znajdują się w zakresie częstotliwości składowych dla muzyki?
  2. czym tłumaczysz zmianę wielkości błędu w czasie?
  3. jak wytłumaczyć zniekształceni które powstały poniżej częstotliwości 19Hz?

  Reply

Leave a Reply

Captcha Captcha Reload