NOKAUT monitory wrzesień

Czy tego chcemy czy nie, monitory LCD panują obecnie niepodzielnie na rynku i na razie nie widać na horyzoncie konkurenta, który mógłby je zastąpić. Bo raczej nie ma co liczyć na to, że kineskopowe (CRT) powrócą do łask…

Ale skoro jest, jak jest, postanowiliśmy Wam trochę pomóc w wyborze idealnego sprzętu i polecić monitory LCD oferujące najwyższą jakość obrazu analizując modele z podlinkowanej strony. Rzecz jasna będzie to do pewnego stopnia subiektywna lista, bo wiele modeli pod tym względem ma ją na tyle zbliżoną do siebie, że obiektywne  wskazanie lepszego jest niemożliwe. W związku z tym musieliśmy bardziej polegać na własnych odczuciach niż na twardych danych.

BenQ VW2430H

BenQ nie jest może jak, przykładowo, Apple producentem premium, o którego wyrobach śnią konsumenci, ale na pewno potrafi stworzyć solidny produkt, który jest wart swej ceny, zazwyczaj zresztą niewygórowanej. I takim z pewnością produktem jest monitor LCD BenQ VW2430H, bo raczej trudno powiedzieć, że 700 zł, jakie będziemy musieli za niego zapłacić, jest szczególnie wyśrubowaną ceną.

Jeśli zaś chodzi o szczegóły techniczne, to…  Przekątna jego ekranu wynosi 24 cali, kontrast to 5000:1, natomiast rozdzielczość 1920×1080 px. Warto jeszcze tu dodać, że do jego produkcji wykorzystano  matrycą typu MVA.  Wszystko to pozwala uzyskać obraz naprawdę dobrej jakości, co powinny szczególnie docenić osoby, które zazwyczaj oglądają filmy na swych monitorach komputerowych.

Eizo Flexscan EV2436WFS-BK

Zupełnie inną półkę cenową niż wyżej omówiony produkt tajwańskiego koncernu prezentuje  Eizo Flexscan EV2436WFS-BK.Dokładnie zaś rzecz ujmując niemalże trzykrotnie wyższą, bo raczej za mniej niż 1800-1900 zł go nie kupicie.

Cóż otrzymujemy za te, niemałe przecież, pieniądze? Podobnie jak w przypadku „benka” rozdzielczość 1920×1080 px i przekątną ekranu wynoszącą równo 24,1 cala. Lekko rozczarowujący jest fakt, iż przy takiej cenie zabrakło tunera TV. Ale cóż: świat nie jest idealny.

A dlaczego warto zwrócić uwagę na ten produkt? Ponieważ przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu jest on niezwykle ergonomiczny, co ma swoją wartość, a poza tym – w porównaniu z konkurencją z tej samej półki cenowej – wcale nie jest drogi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.