Artykuł sponsorowany: PLATFORMA ORIGIN – KONIEC GIER NA PŁYTACH?

Patformę Origin zna chyba każdy fan gier komputerowych. Nie da się ukryć, że jest to prawdopodobnie najlepsze miesce w sieci, gdzie można pobrać gry od Electronics Arts. Oczywiście ta platforma internetowa umożliwia nie tylko zakup, ale m.in. testowanie bezpłatnych gier lub ich wersji demonstracyjnych.

Jakie gry znajdziemy na Origin? Przede wszystkim warto wspomnieć, iż Electronics Arts działa pod kilkoma markami, które różnią się tematyką gier. Jakie to marki? Miedzy innymi Maxis, który jest producentem najlepiej sprzedającej się na świecie gry, czyli The Sims. Na platfomie dostępne są także kolejne edycje tejże gry. Kolejną jest EA Sports, która zajmuje się realizstycznymi grami sportowymi, m.in. FIFA. Warto wspomnieć o kolejnych zaletach Origin. Jedną z nich jest możliwość konsolidacji bibliotek, dzieki czemu zarzadzanie wszystkimi pobranymi grami jest dużo efektywniejsze. Ponadto, przerwaną grę na naszym domowym komputerze można kontynuować od przerwanego momentu na innym urządzeniu na którym zainstalowano platformę. EA Games to pozostałe gre za wyjąkiem tych sportowych.

Dlaczego platforma Orgin stała się tak popularna? Z pewnością głównym czynnkiem decydującym o jej popularności jest ten ekonomiczny. Po prostu gry zakupione na Origin są dużo tańsze niż standardowe wersje wydawane na płycie. Różnica między ceną gry na platformie, a tą klasyczną z pudełkiem to niejednokrotnie kilkadziesiąt procent. Liczba gier dostępnych na platformie Origin jest naprawdę imponująca, dlatego w tym miejscu warto wspomnieć tytuły tych najbardziej znanych serii: Battlefield, FIFA, FIFA Manager, Mass Effect, Need For Speed czy The Sims.

Jednak pomimo niższych cen platforma Origin musi walczyć z handlem kluczami do gier pochodzacych z nieoficjalnych kanałów sprzedaży. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “klucze do gier origin“, a już na pierwszej stronie znajdziemy interesujące ogłoszenia. Pomimo tego, platforma Origin notouje kolejne sukcesy, a użytkowników przybywa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.