Blizzard otwiera w Diablo 3 dom aukcyjny za prawdziwe pieniądze.

Activision Blizzard otworzył dom aukcyjny Diablo 3 w którym można płacić realnymi pieniędzmi, blisko po miesiacu od wydania gry. Jak nazwa sugeruje usługa pozwala graczom na zakupienie przedmiotów za prawdziwe pieniądze, aczkolwiek w limitowanych możliwościach.

Blizzard na swoim blogu umieścił , że gracze z regionu Amerykańskiego, który Battle.net definiuje jako Północną Amerykę, Południową, Australię, Nową Zelandię i południową Azję, mają dostęp do nowego dodatku pierwsi. Akceptowane waluty zawierają Amerykańskiego dolara oraz Meksykańskie peso.

Blizzard mówi, że dom aukcyjny na prawdzie pieniądze będzie otwarty dla regionu Europejskiego ( Unia Europejska, Wschodnia Europa. Rosja, Afryka i Środkowo Wschodnie kraje, takie jak Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie) w najbliższej przyszłości.

“Domowy” region jest określany przez kraj, w którym zostało zarejestrowane konto. Serwis automatycznie wybierze najstosowniejszy dom aukcyjny dla nas, ale należy pamiętać, że gracze z innego regionu mają dostęp do wielu walut w ich regionie. Np. gracze z Południowej Ameryki mogą używać Amerykańskich dolarów, Australijskich dolarów, bądź Meksykańskich peso.

Aby używać domu aukcyjnego, gracze będą musieli dołączyć do Battle.net Authenticator lub użyć Battle.net aplikacji do mobilnego potwierdzenia ich kont jako dodatkowe zabezpieczenie. Dodatkowo, gracze chcący połączyć konto PayPal, aby sprzedawać lub kupować przedmioty z gry, będą musieli  zarejestrować się w Serwisie ochrony Smesowej Battle.net. Ochrona SMS będzie okazjonalnie wysyłać na telefon kod, który będzie musiał być wprowadzony, aby ukończyć transakcję.

Blizzard planuje ewentualnie zapewnić handel towarami ale na razie, chcą zrobić jeden krok do czasu zagwarantowanie, wszystkim gładkich i przyjemnych doświadczeń.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.