70 japońskich firm łączy siły, by stworzyć “Konsorcjum iOS”

Duża grupa japońskich firm ma połączyć siły 21 czerwca, aby stworzyć tzw. “Konsorcjum iOS”. Wśród 70 firm są m.in. takie tuzy, jak Hitachi i NEC.

Konsorcjum będzie wspólnie wydawać oprogramowanie, szkolić inżynierów i tworzyć aplikacje łatwiejsze do zrozumienia i używania. The Verge zwraca uwagę na niezachwianą wiarę firmy Hitachi w sukces produktów iOS, które mają wykroczyć daleko poza ich tradycyjne role i stać się wartościowymi narzędziami np. w bankach i sklepach.

Pracując jako część konsorcjum, każda firma będzie wykonywała znacznie mniej pracy niż do tej pory, ponieważ zadania zostaną rozdzielone pomiędzy wszystkich członków konsorcjum. To znacznie zmniejszy koszty i skróci czas oczekiwania klienta na wdrożenie nowego oprogramowania.

Nikkei donosi, że konsorcjum rzekomo prosiło firmę Apple o pomoc w projekcie, poszukując informacji i technoligji, które mogły by być niezbędne do stworzenia nowych aplikacji biznesowych. Wydaje się jednak, że dla Apple korzystniejsza byłaby współpraca z japońskim konsorcjum.

Najbardziej zaskakujące jest to, że japońskie przedsiębiorstwa tradycyjnie nie są skore, by wdrażać nowe technologie. The Verge podaje jako jeden z przykładów korzystanie z faksów. Jeżeli konsorcjum okaże się udanym przedsięwzięciem, może przyśpieszyć wprowadzenie urządzeń mobilnych w miejscach pracy i zastąpienie tym samym przestarzałych technologii.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.